برج زیبا و بلند ایفل نشانه ی اصلی شهر پاریس و کشور فرانسه است. چند ماه گذشته در سفری که به پاریس داشتم بر روی این برج که در محله ی "شان دو مارس" بیشتر تمرکز کردم. موارد جالبی برایم روشن شد که برایتان می نویسم شاید برایتان جالب باشد. اول از همه به سراغ ساخت این برج رفتم تا ببینم اصلا چی شد که این برج ساخته شد.

طراح برج آقای گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) بود که مهندس ساختمان، معمار و متخصص سازه های فی بود. دیگر ساخته ی معروف ایشان مجسمه ی آزادی در امریکا است. ایشان طراحی برج ایفل را در سال 87 شروع کرد و بعد از طراحی دقیق، در طول دو سال و دو ماه و پنج روز برای ساخت آن زمان صرف کرد. علاوه بر آقای ایفل هفتاد و دو مهندس دیگر هم در این کار مشارکت داشتند که نام آنها بر روی برج حک شده است.

این برج با ارتفاع 324 متر دومین برنای مرتفع فرانسه بعد از پل میلو است که برای ساخت آن 850 نفر فعالیت کرده اند. در ساخت این برج حدود دو میلیون و پانصد هزار قطعه فی به هم متصل شده است. در ابتدا می خواستند برج ایفل را در شهر بارسلون اسپانیا بسازند که این امر اجرا نشد.

این را هم بگویم که رنگ اصلی و اولیه این برج قرمز بوده است و برای رنگ آمیزی آن 60 تن رنگ استفاده شده است.

مطلبم جالب بود پس باز هم با من باشید.

findatour برج ,ایفل ,ساخت ,هم ,ی ,رنگ ,این برج ,شده است ,و دو ,بعد از ,ساخت اینمنبع

با برج زیبای ایفل بیشتر آشنا شویم

وسایل مورد نیاز در سفر

شیک‌ترین محله‌ی استانبول کجاست؟

استانبول کارت

خوشمزه‌های استانبول - بخش صبحانه

مشهد کجا بریم تفریح ؟

طعم شیشلیک و شله مشهدی

مشخصات

آخرین جستجو ها

ویکی چجور مرکز فروش ناودانی اینجا همه چی هست خرید و فروش انواع فلزیاب های برتر جهان09197977577 سایت 1399 سختی گیر رزینی موبایل استور بهزاد صبح نیوز vps-poster2 تو بهترین خرید رو از ما داشته باش