من یک ایرانگرد هستم و به بیشتر شهرهای ایران سفر کردم . برای من سخت است که بخواهم بین شهرهای ایران خوب ترین و یا برترین را انتخاب کنم. هر کدام از شهرهای ما جاذبه های گردشگری متنوع و مختص به خودشان را دارند. اما من یکی از بی نظیرترین سفرهایم را در قشم تجربه کردم. تور قشم یکی از بی نظیرترین مقاصد سفر داخلی برای افرادیست که به دنبال ماجراجویی هستند و دوست دارند بکرترین و شاید عجیب ترین اقلیم دنیا را ببینند. اگر تا به حال به قشم سفر نکرده اید و دوست دارید هرچه زودتر از این مقصد توریستی بازدید کنید، با من همراه باشید تا کمی بیشتر با قشم آشنا شویم. البته به شما بگوییم که در مطلب جداگانه و در قالب سفرنامه قشم، تجربیاتم را با شما در میان می گذارم اما این بار دوست دارم دیدنیهای این جزیره را به شما معرفی کنم.

قشم گردی

وقتی صحبت از قشم گردی می کنیم، یعنی باید خیلی زود به سراغ معرفی مکان های دیدنی این جزیره زیبا در خلیج فارس برویم. جزیره قشم جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که می توانیم آنها در دسته مکان های دیدنی تاریخی - باستانی، طبیعت گردی و جاذبه های فرهنگی تقسیم بندی کنیم. در ادامه سعی می کنم بیشتر در خصوص این دیدنیها با شما صحبت کنم.

جاذبه های تاریخی قشم

در ابتدا به سراغ جاذبه های تاریخی جزیره قشم می روم. همانطور که می دانید تاریخ جزیره قشم در اسناد تاریخی به دوره ساسانیان و قبل آن بر می گردد. البته اگر بخواهیم قدمت فسیل هایی که در جزیره پیدا شده است را بررسی کنیم؛ باید به دوره بالئوژوئیک اشاره کنیم. 

بر می گردیم به زمان ساسانیان و زمانی که این جزیره به نام ابرکاوان جز مناطق استراتژیک امپراتوری ایران محسوب می شد. خوب است بدانید که تا دوران بعد از اسلام نیز قشم را به نام ابر کاوان می شناختند. این تاریخ غنی باعث شده است که هم اکنون مکان های دیدنی فراوانی در قشم وجود داشته باشد. غار خربس، جزیره هرمز، قلعه پرتغالی ها، جزیره هنگام، بازار محلی قشم، درگهان، مقبره بی بی مریم. سد گوران، روستای لافت، تچه تاریخی کولغان، انجیر معابد، اسکله با سعیدو، مقبره سیدان، بقعه و مسجد شیخ برخ و مسجد قبا از جاذبه های تاریخی مهم قشم هستند. 

طبیعت گردی در قشم

فکر می کنم که شما هم با من موافق هستید که مهمترین هدف گردشگران از سفر به جزیره قشم به عنوان ژئوپارک ایران، طبیعت بینظبر این جزیره می باشد. سراسر جزیره قشم را می توانم به عنوان پکیج کاملی از جاذبه های طبیعی منحصر به فرد معرفی کنم. مکان هایی که نمونه های آن در دنیا کم نظیر و یا شاید بینظیر باشد. جزیره هنگام، جزایر ناز، جزیره هرمز، لارک، جنگل های حرا، غار نمکدان، بام نمکدان، دره تندیس ها، تنگه عالی محمد، چشمه کارگه، چشمه گوری، دره ستارگان از معروف ترین جاذبه های طبیعی جزیره قشم هستند.

تفریحات قشم

در خصوص تفریحا تقشم در مطلب بعدی بیشتر صحبت خواهم کرد اما بنظر من ماهیت سفر به چشم سراسر تفریح و هیجان است. بازدید از ناب ترین نمونه های طبیعتگردی ایران و جهان در کنار جاذبه های تاریخی و صد البته مردم خونگرم قشم، همه آن چیزیست که شما به عنوان گردشگران از سفرهایتان می خواهید. البته در قشم مراکز تفریحی و  سرگرمی مدرن نیز وجود دارد. سافاری قشم، مدرسه آموزش غواصی، آکواریوم قشم، موزه های قشم و بازارهای محلی به عنوان بهترین گزینه برای تفریح در قشم محسوب می شوند. البته پیشنهاد می کنم که مانند من یک شب را در فضای باز و در کویر بخوابید. من در سفرم به هرمز با هماهنگی لیدر محلی جای مناسبی برای اتراق انتخاب کردم و شب را در کنار ساحل زیبا و آسمان پر ستاره گذارندم. شب به یاد ماندنی بود.

findatour قشم ,های ,جزیره ,جاذبه ,کنم ,تاریخی ,جاذبه های ,جزیره قشم ,در قشم ,این جزیره ,های تاریخیمنبع

با برج زیبای ایفل بیشتر آشنا شویم

وسایل مورد نیاز در سفر

شیک‌ترین محله‌ی استانبول کجاست؟

استانبول کارت

خوشمزه‌های استانبول - بخش صبحانه

مشهد کجا بریم تفریح ؟

طعم شیشلیک و شله مشهدی

مشخصات

آخرین جستجو ها

پارکت ارزان قیمت تد تهران تد کسب و کار ایرانی موسسه حقوقی میزان صدر پارسه وبلاگ ساختمان همه چی موجوده نمایندگی فروش لوازم یدکی لودر 400 tavizepanjareh فیلم , سریال , اهنگ , خبر کینگ اف گلد تفریحات سالم